سلام چطور می‌توانیم کمک کنیم؟

دریافت برنامه غذایی

غذا یا خوراکی که خوردم رو تو قسمت جست و جو برنامه پیدا نکردم، چجوری باید به وعده ای که خوردم اضافه کنم؟

با کلیک روی وعده مورد نظر و انتخاب دکمه "+ افزودن غذای جدید"، روی "افزودن سریع کالری" کلیک و کالری خوراکی مصرفیتون رو وارد کنین.

غذای شخصی چیه و چه طوری باید به وعده اضافش کنم؟

غذاهایی که تو لیست غذاهای بنتو نیستن رو میتونین به عنوان غذای شخصی تعریف کنین. با کلیک روی وعده مورد نظر و انتخاب دکمه "+ افزودن غذای جدید"، روی "غذاهای شخصی" بزنین و غذای مورد نظر رو اضافه کنین.

رژیم فستینگ چیست؟

رژیم فستینگ یا روزه‌داری متناوب به معنای حذف آگاهانه غذا در یک زمان مشخص است. فستینگ یک روش سریع‌تر برای کاهش وزن است. در فستینگ ۵:۲، ۵ روز در هفته کالری معمول خود را دریافت می‌کنید و ۲ روز در هفته کالری دریافتی خود را به ۵۰۰-۶۰۰ کالری کاهش می‌دهید. نوشیدن مایعات بدون کالری مثل آب، چای و قهوه (بدون قند و شکر و شیرینیجات)، انواع دمنوش‌ها و دیتاکس واترها برای جلوگیری از کم‌آبی بدن توصیه می‌شود. انتخاب روزهای فستینگ اختیاری است ولی بهتر است این ۲ روز با فاصله باشد. از فواید فستینگ می‌توان به افزایش متابولیسم بدن، چربی‌سوزی بیشتر، خارج شدن از استپ وزنی، کاهش کلسترول، کنترل بهتر اشتها، کاهش استرس اکسیداتیو و کاهش التهاب در بدن، کاهش احتمال ابتلا به دیابت و سرطان‌ها و استراحت دستگاه گوارش اشاره کرد. از عوارض فستینگ گرسنگی، سردرد و سرگیجه، بی‌حالی و خستگی و یبوست است که در حد کم طبیعی محسوب می‌شود ولی در صورت شدید شدن این علائم باید روزه را بشکنید. فستینگ برای افرادی که بیماری‌های خاص و مزمن دارند مثل دیابت، فشارخون، بیماری‌های قلبی عروقی و بیماری‌های دستگاه گوارش و همچنین خانم‌های باردار و شیرده توصیه نمی‌شود

در هر وعده چند کالری باید مصرف کنیم؟

زیر اسم وعده در تب روزانه، یک بازه کالری مشخص شده که کالری مصرفی اون وعده باید بین این بازه باشه

تصویر کلاه آشپزی کنار بعضی از خوراکی ها و غذا ها به چه معناست؟

با انتخاب این علامت در قسمت پکیج ها به صفحه دستور پخت خوراکی مورد نظر ارتباط داده میشین

پکیج شخصی چیه وچه طوری باید به وعده اضافش کنم؟

با پکیج شخصی میتونین غذاهای مورد نظرتون رو در قالب یک پکیج ساخته و از آن استفاده کنین. با کلیک روی وعده مورد نظر و انتخاب دکمه "+ افزودن غذای جدید"، روی "پکیج‌های شخصی" کلیک کنین و پکیج مورد نظرتون رو بسازین.

چه‌جوری می‌تونم پکیج پیشنهادی بنتو رو تغییر بدم؟

بعد از دریافت رژیم و کلیک روی تب برنامه، در قسمکت برنامه من پکیج های پیشنهادی هر وعده رو میبینین و هر کدوم رو که بخواین میتونین انتخاب کنین و همینطور با انتخاب گزینه "تعویض پکیج"، پکیج پیشنهادی رو میتونین تغییر بدین.

چه‌جوری می‌تونم از پکیج پیشنهادی بنتو استفاده کنم؟

بعد از دریافت رژیم و کلیک روی تب برنامه، در قسمت برنامه من پکیج های پیشنهادی هر وعده رو میبینین و هر کدوم رو که بخواین میتونین انتخاب کنین و همینطور با انتخاب گزینه "تعویض پکیج"، پکیج پیشنهادی رو میتونین تغییر بدین.

چه جوری می تونیم یه خوراکی یا غذا به وعده هامون اضافه کنیم؟

با کلیک روی وعده مورد نظر و انتخاب دکمه "+ افزودن غذای جدید"، با جست و جوی خوراکی مورد نظر،خوراکی رو به وعده اضافه کنین.

نشانگر دایره کالری شمار، بعد از دریافت رژیم به چه معنی است؟

مقدار کالری که در روز باید دریافت کنین رو نشون میده و اگر بیش از حد مجاز روزانه مصرف کنین خط داخل دایره از نشانگر عبور میکنه و دایره آبی به رنگ قرمز در میاد که به این معنیه که کالری بیشتر از مقدار تعیین شده برای رسیدن به وزن هدف مصرف کردین.

مقدار کالری داخل دایره کالری شمار، بدون اشتراک چه چیزی رو نشون میدهد؟

مقدار کالری تثبیت وزن رو نشون میدهد و برای دریافت کالری لاغری یا چاقی یا … باید رژیم فعال کنیم.

چه جوری می‌تونم روزهای آینده و گذشته رژیم رو ببینم؟

از صفحه برنامه روی "برنامه من" کلیک کنین و با انتخاب فلش چپ و راست، یکی یکی روزها رو به عقب یا جلو ببرین تا بتونین برنامه غذایی روز مورد نظرتون رو ببینین.

چجوری برنامه رژیم دریافت کنم؟

از بالای صفحه می‌تونین روی گزینه "شما برنامه غذایی ندارید!" کلیک کنین و مراحل دریافت برنامه غذایی رو تا انتها پیش برید تا رژیم مورد نظر رو دریافت کنین.

از رژیمی که برنامه بهم داده راضی نیستم چکار باید انجام بدم؟

می‌تونین رژیم جدید دریافت کنین. از صفحه برنامه روی "برنامه های غذایی" کلیک کنین. رژیم مورد نظر را انتخاب و مراحل تعیین رژیم رو از اول پیش برید تا رژیم جدید بهتون داده بشه.

اطلاعات غذایی هر یک از خوراکی‌ها رو از کجا میتونم پیدا کنم؟

روی وعده و خوراکی مورد نظر کلیک کنین، روبه‌روی اسم خوراکی مقدار کالری اون مشخص شده. اگر روی عدد کالری بزنین، باقی ارزش غذایی اون خوراکی رو هم میشه ببینین.

مقدار و واحد غذایی رو از کجا میتونم تغییر بدم؟

با انتخاب وعده غذایی و کلیک روی خوراکی مورد نظر میتونین مقدار و واحد اندازه گیری خوراکی رو تغییر بدین.

از غذا‌های وعده‌ای که برنامه بهم میده راضی نیستم و میخوام عوضشون کنم. باید یکی یکی حذف و اضافه کنم؟

خیر نیازی نیست. از صفحه برنامه رو "برنامه من" کلیک کنین و با انتخاب وعده غذایی و انتخاب گزینه تعویض پکیج میتونین کل پکیج غذایی رو عوض کنین.

چجوری میتونم غذایی رو که دوست ندارم عوض کنم؟

با انتخاب وعده غذایی و کلیک روی غذای مورد نظر، گزینه «حذف غذا» رو انتخاب و اون غذا رو حذف کنین. برای جایگزین کردن اون غذا از گزینه "افزودن غذا" استفاده کنین.

مقدار آب مصرفی رو چجوری توی برنامه وارد کنم؟

پایین صفحه برنامه روزانه روی قسمت آب، هر تعداد لیوان آبی که مصرف کردین رو وارد کنین تا به مقدار آب مصرفی روزانه‌تون اضافه بشه.

رژیم‌ها تا چند روز آینده در دسترس هستند؟

اگر اشتراک ۱ ماهه داشته باشین، رژیم‌ها تا انتهای زمان اشتراکتون از قسمت تقویم در دسترس هستن. ولی اگر بیشتر از یک ماه رژیم داشته باشین رژیم‌ ۳۰ روز‌ آینده در دسترس خواهد بود.

چجوری میتونم رژیم روز‌های قبل و بعد رو ببینم؟

برای دیدن رژیم‌های روز‌های قبل و بعد، باید روی تاریخ امروز کلیک کنین. روز مورد نظر رو انتخاب کرده و گزینه تایید رو بزنین.

چجوری میتونم رژیم بارداری یا شیردهی دریافت کنم؟

از صفحه برنامه روی "برنامه‌های غذایی" کلیک کنین. "رژیم شخصی سازی شده" را انتخاب کنین و مراحل دریافت برنامه غذایی رو تا آخر پیش برید. در مرحله انتخاب هدف میتونین رژیم بارداری یا شیردهی رو انتخاب کنین. (فقط رژیم ۳۰روزه مناسب دوران بارداری و شیردهی است.)

موقع ثبت رژیم، درجه سختی رژیم رو اشتباه وارد کردم. چجوری میتونم درستش کنم؟

باید رژیمتون رو مجدد تعیین کنین. از صفحه برنامه روی "برنامه‌های غذایی" کلیک کنین. رژیم مورد نظرتون رو انتخاب و مراحل تعیین رژیم رو از اول پیش برید تا رژیم جدید بهتون داده بشه.

موقع ثبت رژیم، خوراکی که بهش حساسیت دارم رو اشتباه وارد کردم یا وارد نکردم. چجوری میتونم درستش کنم؟

باید رژیمتون رو مجدد تعیین کنین. از صفحه برنامه روی "برنامه‌های غذایی" کلیک کنین. رژیم مورد نظر خود را انتخاب کنین و مراحل تعیین رژیم رو از ابتدا پیش برین تا رژیم جدید بهتون داده بشه.

موقع ثبت رژیم، بیماریم رو اشتباه وارد کردم یا بیماریم رو وارد نکردم. چجوری میتونم درستش کنم؟

باید رژیمتون رو مجدد تعیین کنین. می‌تونین رژیم جدید دریافت کنین. از صفحه روزانه روی "رژیم شخصی‌سازی شده" کلیک کنین. تب "برنامه های غذایی" روی رژیم مورد نظر کلیک کنین و مراحل دریافت برنامه غذایی رو تا انتها پیش برین.

موقع ثبت رژیم، اشتباهی رژیم گیاهخواری یا گوشتخواری رو وارد کردم. چجوری میتونم درستش کنم؟

باید رژیمتون رو مجدد تعیین کنین. از صفحه برنامه روی "برنامه‌های غذایی" کلیک کنین. رژیم مورد نظر خود را انتخاب و مراحل تعیین رژیم رو از اول پیش برید تا رژیم جدید بهتون داده بشه.

موقع ثبت رژیم، سطح فعالیتم رو اشتباه وارد کردم. چجوری میتونم درستش کنم؟

باید رژیمتون رو مجدد تعیین کنین. از صفحه برنامه روی "برنامه‌های غذایی" کلیک کنین. رژیم مورد نظر خود را انتخاب و مراحل تعیین رژیم رو از ابتدا پیش برین تا رژیم جدید بهتون داده بشه.

موقع ثبت رژیم، وزن شروع رو اشتباه وارد کردم. چجوری میتونم درستش کنم؟

باید رژیمتون رو مجدد تعیین کنین. از صفحه برنامه روی "برنامه‌های غذایی" کلیک کنین. رژیم مورد نظر خود را انتخاب کنین و مراحل تعیین رژیم رو از ابتدا پیش برید تا رژیم جدید بهتون داده بشه.

برای اینکه رژیم چاقی یا تثبیت بگیرم چکار باید انجام بدم؟

برای رژیم چاقی یا تثبیت می تونین از رژیم ۳۰ روزه استفاده کنین.رژیم‌های دیگه مثل رژیم مدیترانه ای و ... رژیم چاقی یا تثبیت ندارن.

انواع برنامه غذایی

رژیم کتوژنیک چیه؟

رژیم کتوژنیک: با مصرف بسیار کم کربوهیدرات و مصرف بسیار زیاد چربی، بدن در حالت کتوزیس قرار می‌گیره. یعنی بدن به جای استفاده از کربوهیدرات به عنوان سوخت، از چربی استفاده می‌کنه. رژیم کتوژنیک در درمان بیماران مبتلا به صرع موثره. این رژیم برای کاهش وزن، کاهش تری‌گلیسیرید، افزایش کلسترول خوب و کاهش ابتلا به سندرم متابولیک پیشنهاد می‌شه. همچنین رژیم کتوژنیک باعث کاهش قند خون و بهبود حساسیت انسولین میشه و در نتیجه برای افراد مبتلا به دیابت مفیده. ممکنه با شروع این رژیم دچار علایمی شبیه آنفولانزا مثل سردرد، سرگیجه، خستگی، حالت تهوع و یبوست بشین. برای کاهش این علایم به میزان کافی آب و مایعات مصرف کنین. افراد با بیماری‌های مزمن کلیه باید از گرفتن این رژیم خودداری کنن. این رژیم برای افراد عادی بهتره کوتاه مدت باشه.

رژیم مدیترانه‌ای چیه؟

رژیم مدیترانه‌ای: یک الگوی غذایی الهام‌ گرفته‌شده از غذای کشورهای اروپای جنوبی. این رژیم بر پایه غذاهای سالم و غیر فرآوری شده، غذاهای گیاهی و سبزیجات، مصرف ماهی و غذاهای دریایی، زیتون و روغن زیتون تنظیم شده‌. این رژیم به کاهش وزن، پیشگیری از حملات قلبی، سکته، دیابت نوع ۲ و سرطان کمک می‌کنه.

رژیم پروتئین چیه؟

رژیم پروتئین: این رژیم حاوی پروتئین بالا و کربوهیدرات کمه. رژیم‌های پر پروتئین، نیاز بدن به انسولین رو کاهش داده، باعث کنترل بهتر اشتها و افزایش حس سیری، سرعت بالای کاهش وزن، حفظ توده عضلانی و از دست دادن بیشتر توده چربی می‌شن. در این رژیم میزان آب بدن کاهش پیدا می‌کنه و در نتیجه توصیه می‌کنیم در این رژیم بیشتر آب بخورین. رژیم پروتئین به افرادی که مبتلا به بیماری‌های مزمن کلیوی هستن، توصیه نمی‌شه.

رژیم دیتاکس چیه؟

رژیم دیتاکس (سم‌زدایی): یک برنامه غذایی کوتاه مدت با تمرکز بیشتر بر مصرف میوه‌ها، سبزیجات، آب میوه‌ها و سبزیجات، غلات کامل و حبوبات. این رژیم علاوه بر کمک به کاهش وزن، باعث استراحت ارگان‌های بدن، سم‌زدایی کبد، کمک به حذف سموم از طریق ادرار و مدفوع و در عین حال تامین مواد مغذی بدن می‌شه. این رژیم برای افرادی که مشکل یا بیماری خاص مثل دیابت، سرطان، مشکلات کلیه و کبد دارن توصیه نمی‌شه.

رژیم ۳۰ روزه چیه؟

رژیم ۳۰ روزه: شما می‌تونید با چند انتخاب، برنامه غذایی مناسب خود را بسازید. هدف برنامه غذایی شما می تونه لاغری، چاقی، تثبیت وزن، بارداری یا شیردهی باشه. همچنین برای تمام این برنامه‌ها، گزینه گیاهخواری هم دارید. شما می‌توانید با توجه به سلیقه و مواد غذایی در دسترستون، برنامه غذایی‌تون رو تغییر بدید و طبق کالری اون وعده پیش برید. در طول این برنامه غذایی ۳۰ روزه، شما می‌تونید ۲ روز آزاد هم داشته باشید و به خودتون استراحت بدید.

انواع رژیم‌های داخل برنامه چه تفاوت‌هایی با هم دارند؟

در هنگام فعال کردن رژیم‌ها روی هر یک از انواع آن‌ها که کلیک کنین، توضیح کوتاه و مختصری درباره هر کدام داده شده.

اشتراک

با خرید اشتراک دسترسی به چه چیزهایی پیدا می‌کنم؟

شما با خرید اشتراک به موارد زیر دسترسی پیدا می‌کنین: برنامه غذایی شخصی ، امکان مشاهده برنامه غذایی روزهای آینده ، امکان تعویض غذاهای هر وعده به صورت تکی و کلی ، گزارش جامع از روند برنامه غذایی، آب و وزن خود در طول دوره، امکان افزودن ورزش ها و دستور پخت های غذاها و خوراکی هایی که در تب دستور پخت موجود هستن.

هزینه اشتراک برنامه چقدره؟

با زدن روی هر کارت در صفحه فروشگاه، مبلغ پرداختی و مدت زمان اشتراک خریداری شده به شما نمایش داده میشه.

اشتراک داشتم ولی از بین رفته چکار کنم؟

برای مشکل اشتراک با شماره پشتیبانی ۰۲۱۹۱۰۰۶۹۰۱ تماس بگیرین.

اشتراک خریدم اما فعال نشده؟۱

برای مشکل اشتراک با شماره پشتیبانی ۰۲۱۹۱۰۰۶۹۰۱ تماس بگیرین.

تفاوت کارت‌های فروشگاه در چیه؟

با انتخاب هر کارت دسترسی شما به همه‌ی قسمت‌های برنامه باز می‌شه و تنها تفاوت‌ آن‌ها در قیمت و مدت زمان اشتراک شماست.

اشتراک رو از بازار-مایکت خریدم ولی فعال نشده

برای پیگیری خرید‌های بازار-مایکت باید با پشتیبانی خودشون تماس بگیرین.

درباره فروشگاه

اگر اشتراک یک ماهه بخرم هر ماه پول از حسابم کم می‌شه؟

خیر! با یک بار خرید تنها یک‌بار هزینه از شما کسر می‌شه و تنها برای تمدید مجدد باید اون اشتراک رو دوباره خریداری کنین.

چطور بدون پرداخت آنلاین، اشتراک رو خریداری کنم؟

متاسفانه تنها راه خرید اشتراک از برنامه فقط به‌صورت آنلاین امکان پذیره و این اطمینان رو به شما می‌دهیم که درگاه پرداخت بنتو امن و متصل به زیرساخت شبکه شاپرک می‌باشد.

من اشتراک ۶ ماهه خریدم از کجا میتونم این اشتراک رو ببینم؟

وارد بخش پروفایل برنامه و فروشگاه بشین و تاریخ انقضا اشتراکتون رو مشاهده کنین.

برنامه رو خریداری کردم ولی استفاده از برنامه رو بلد نیستم چیکار باید کنم؟

فیلم آموزشی استفاده از اپلیکیشن بنتو رو از این لینک ببینین. ‏https://www.aparat.com/v/dl1Sf

کد هدیه چیه و چطوری می‌تونم دریافتش کنم؟

شما می‌تونین با دنبال کردن صفحه اینستاگرم بنتو (bento.app) از کد‌های تخفیف برنامه باخبر بشین و در بخش فروشگاه با زدن روی آیکن کد تخفیف (بالا سمت راست جعبه کادو) و وارد کردن آن، از کد استفاده کنین.

بازگشت از فروشگاه

برای لغو یا نگه داشتن یا انتقال اشتراکم چکار کنم؟

برای مشکل اشتراک با شماره پشتیبانی ۰۲۱۹۱۰۰۶۹۰۱ تماس بگیرین.

تا چه زمانی می‌تونم درخواست بازگشت وجه بدم؟

شما نهایتا تا ۴۸ ساعت بعد از خرید، زمان دارین تا درخواست خودتون رو با تماس با پشتیبانی ثبت کنین.

برای برگشت وجه چیکار کنم؟

شما باید با شماره پشتیبانی ۰۲۱۹۱۰۰۶۹۰۱ تماس بگیرین.

اشتراک برنامه رو اشتباه خریدم، چیکار کنم؟

برای مشکل اشتراک با شماره پشتیبانی ۰۲۱۹۱۰۰۶۹۰۱ تماس بگیرین.

دستور پخت غذایی

چه‌جوری می‌تونم واحد یا مقدار جدول ارزش غذایی دستور پخت‌ها رو تغییر بدم؟

از تب دستور پخت روی غذای مورد نظر کلیک کنین و در قسمت پایین صفحه روی ۱۰۰ گرم کلیک و مقدار مورد نظر رو تعیین کنین.

چه‌جوری می‌توانم مقدار مواد اولیه رو برای افراد بیشتر یا کمتری داشته باشم؟

از تب دستور پخت روی غذای مورد نظر کلیک کنین و زیر عکس سمت چپ علامت "+" یا "-" رو برای اضافه یا کم کردن تعداد افراد انتخاب کنین.

چه‌جوری می‌تونم لیست تهیه خوراکی‌ها و مواد اولیه مورد نیاز برای پخت غذا‌های قسمت دستور پخت را برای کسی بفرستم؟

از تب دستور پخت، بالا سمت راست روی علامت لیست خرید کلیک کنین و در صفحه باز شده گزینه اشتراک گذاری را انتخاب کنین.

چه‌جوری می‌تونم لیست تهیه خوراکی‌ها و مواد اولیه مورد نیاز برای پخت غذا‌ها رو از این لیست حذف کنم؟

از تب دستور پخت، بالا سمت راست روی علامت لیست خرید کلیک کنین و روی علامت سطل زباله بزنین لیست خرید حذف می‌شود.

چه‌جوری می‌تونم به لیست تهیه خوراکی‌ها و مواد اولیه مورد نیاز برای پخت غذا‌های قسمت دستور پخت دسترسی داشته باشم؟

از تب دستور پخت بالا سمت راست روی علامت لیست خرید کلیک کنین.

چه‌جوری می‌تونم یک لیست از خوراکی‌ها و مواد اولیه مورد نیاز برای پخت یکی از غذا‌های قسمت دستور پخت داشته باشم؟

از تب دستور پخت روی غذای مورد نظر کلیک کنین و زیر عکس سمت چپ علامت "چرخ خرید" رو انتخاب کنین.

چه‌جوری می‌تونم یک غذا رو از لیست "نشان شده"ها خارج کنم؟

از تب دستور پخت بالا سمت راست روی علامت "نشان شده" کلیک کنین و وارد لیست "نشان شده"ها بشین و زیر عکس روی علامت "نشان شده" کلیک کنین تا غیر فعال بشه و از لیست پاک بشه.

چه‌جوری می‌تونم به لیست غذاهای "نشان شده" دسترسی داشته باشم؟

از تب دستور پخت، بالا سمت راست، روی علامت "نشان شده" کلیک کنین.

چه‌جوری می‌توانم یک غذا رو به لیست غذاهای منتخب اضافه کنم؟

از تب دستور پخت روی غذای مورد نظر کلیک کنین و زیر عکس سمت چپ علامت "نشان شده" رو انتخاب کنین.

تریبون

چجوری میتونم یک نفر رو بلاک کنم؟

وارد پروفایل شخص بشین و گزینه “...” بالای صفحه رو بزنین تا بتونین کاربر مورد نظر رو بلاک یا آنبلاک کنین.

چجوری میتونم یک نفر رو فالو کنم؟

نام کاربری اون شخص رو جست‌وجو کنین. روی اسم مورد نظر کلیک و گزینه دنبال کردن رو انتخاب کنین.

چجوری میتونم اطلاعات پروفایلم رو تغییر بدم؟

روی عکستون کلیک کنین. در صفحه باز شده روی گزینه «ویرایش پروفایل» بزنین.

چجوری میتونم یه پست یا کامنت بذارم؟

با انتخاب گزینه “چه خبر؟...” یا گزینه دوربین عکاسی میتونین پست یا کامنت بذارین.

چجوری میتونم یکی از دوستام، یه هشتگ یا هر دو رو توی تریبون پیدا کنم؟

با انتخاب ذره‌بین بالای صفحه تریبون، میتونین اسم دوستان یا هشتگ‌های استفاده شده در پست‌ها رو جست‌وجو و اونا رو پیدا کنین.

زنگوله بالای صفحه تریبون چیه و چیکار میکنه؟

با انتخاب این گزینه لیست درخواست‌ها، لایک‌ها و کامنت‌هایی که گرفتین نشون داده میشه.

تریبون چیه؟

تریبون شبکه اجتماعی برنامه بنتو هست که میتونین از تجربیات رژیمتون، تغییر وزن و … توی حساب کاربری خودتون با دوستاتون به اشتراک بذارین.

آیا هنوز سوالی دارید؟

اگر نتوانستید سوالی که به دنبالش هستید را پیدا کنید
با پشتیبانی تماس بگیرید.