-->
تاریخ امروز:۲۶ مرداد ۱۴۰۱
چای اولانگ برای لاغری

چای اولانگ چیست؟

چای اولانگ از همان گیاه چای تهیه می‌شود، به طور کلی تفاوت انواع چای در نحوه برداشت و فرآوری آن است. به‌عنوان مثال چای سیاه به طور کامل تخمیر شده؛ حال آنکه چای اولانگ کمی تخمیر می‌شود.

برگ‌های چای حاوی آنزیمی است که باعث عمل اکسیداسیون می‌شود و برگ‌های سبز چای را به سیاه تبدیل می‌کند. میزان اکسیداسیون چای الانگ جایی بین چای سیاه و سبز است. این اکسیداسیون نسبی مسئول طعم و رنگ چای اولانگ است(۱).

تحقیقات انجام شده در ژاپن نشان میدهد چای اولانگ مانند همه انواع چای حاوی کافئین است و تا ۲۰ درصد میزان تجزیه چربی را افزایش می‌دهد؛ اما چای الانگ یک ویژگی متفاوت با سایر انواع چای دارد و آن این است که اثرات چای اولانگ در زمان خواب و استراحت نیز ادامه دارد و باعث بالا بردن متابولسیم بدن می‌شود(۲).

چای اولانگ اصل

چگونه چای اولانگ باعث لاغری می‌شود؟

چای اولانگ به جهت ترکیبات متنوع و مفید به کنترل وکاهش وزن کمک می‌کند. مواد غذایی مانند چای اولانگ  از طریق افزایش انرژی زایی غذا و جلوگیری از جذب چربی و کربوهیدرات‌ها باعث لاغری و کاهش وزن می‌شود.

چای اولانگ حاوی انتی اکسیدان است که با افزایش ۱۰ درصدی سرعت متابولیسم باعث سوزاندن کالری بیشتری می‌شود. آنتی اکسیدانها به تقویت سیستم ایمنی و چربی سوزی کمک بسیاری می‌کنند.

چای اولانگ همچنین از طریق حفظ قندخون در کاهش ولع خوردن بسیار موثر است. ترکیبات پلی فنولی موجود در چای اولانگ به کاهش جذب کلی چربی‌ها در روده کمک کرده و سطح کلسترول خون را پایین می‌اورد.

این چای به‌علت داشتن ترکیبات ضد عفونی کننده باکتریهای مضر دستگاه گوارش را از بین می‌برد و فرایند هضم غذا را آسان می‌کند.

انواع دمنوش لاغری را در اینجا بخوانید!

تفاوت چای الانگ با چای سبز در لاغری چیست؟

همان طور که گفتیم تفاوت چای سبز و چای الانگ در نحوه فراوری است. چای سبز برای جلوگیری از فرایند اکسیداسیون تحت حرارت و گرما قرار می‌گیرد؛ اما برگهای چای اولانگ تحت مراقبت دقیق اکسید می‌شوند.

طی فرایند اکسیداسیون ساختار سلولی این چای سالم و بدون تغییر باقی می‌ماند و این تفاوتها خواص هر چای را با دیگری متمایز می‌کند.

خواص چای اولانگ

چای اولانگ به دلیل دارا بودن کافئین، کاتچین و پلی فنول بیشتر نسبت به چای سبز عملکرد موثرتری در کاهش وزن و لاغری ایفا می‌کند.

فواید چای اولانگ

چای الانگ نیز مانند سایر انواع چای دارای فواید برای سلامتی است. محققان چینی اثرات چای اولانگ و کلسترول را مورد بررسی قرار دادند. نتایج مطالعات نشان می‌دهند که چای الانگ اثر محافظتی بر قلب دارد و باعث کاهش سطح کلسترول بد خون می‌شود.

در یک مطالعه ی حیوانی مصرف عصاره چای اولانگ در موشهایی که رژیم غذایی پرچرب داشتند باعث شد که نسبت به سایر موشها چربی شکمی کمتری داشته باشند.

همچنین در مطالعه ی دیگری که بر روی افراد مبتلا به چاقی و اضافه وزن صورت گرفت، مصرف این چای به میزان ۳۰۰ میلی لیتر در روز پس از ۶ هفته باعث کاهش وزن یک کیلو گرم در این افراد شده بود.

یکی از مواد موجود در برگ چای فلوراید است، فلوراید عنصری است که به آب آشامیدنی، دهانشویه و خمیردندان برای پیشگیری از پوسیدگی دندان اضافه می‌شود. برگهای چای به طور طبیعی دارای فلورراید هستند و نوشیدن چند فنجان چای الانگ به کاهش پوسیدگی کمک می‌کند.

چه کسانی نباید از چای اولانگ استفاده کنند؟

چای اولانگ یک چای قدیمی است و مانند سایر انواع چای دارای کافئین است. در صورتی که بیش از حد مصرف شود باعث اضطراب، سردرد، افزایش ضربان قلب، بی خوابی، افزایش فشارخون می‌شود.

چای اولانگ و لاغری

فلاونوئید موجود در چای می‌تواند به آهن موجود در منابع گیاهی متصل شود و میزان جذب آهن از دستگاه گوارش را ۱۵ تا ۶۷ درصد کاهش دهد. افرادی که دچار کم خونی فقر آهن هستند نباید بعد از وعده غذایی چای مصرف کنند و بهتر است حتما از منابع ویتامین C برای جذب بیشتر آهن در رژیم غذایی خود استفاده کنند.

طبق USDA دریافت کافئین تا ۴۰۰ میلی گرم در روز بدون خطر است، که این میزان برابر با ۱٫۴ تا ۲٫۴ لیتر چای الانگ است. اما در خانمهای باردار حداکثر میزان مصرف کافئین ۲۰۰ میلی گرم تعیین شده است که برابر با ۳ تا ۵ فنجان چای الانگ است.

بنابراین خانم‌های باردار، افراد مبتلا به فشارخون بالا یا تپش قلب حتما باید در مورد مصرف هرگونه منبع کافئین با احتیاط عمل کنند.

کلام آخر

چای الانگ یک نوع چای است که تفاوت آن با چای سبز و سیاه در نحوه فرآوری آن است. چای الانگ نیمه تخمیری است و بیشتر مواد آن طی فرایند سالم و بدون تغییرباقی می ماند. چای اولانگ در بین کسانی که قصد کاهش وزن دارند محبوبیت فراوانی پیدا کرده است.

این چای از طریق افزایش متابولیسم و کاهش جذب چربی ها به لاغری و کاهش وزن کمک میکند. توجه کنید که مصرف این چای به دلیل کافئین در خانمهای باردار، بیماران قلبی، فشارخون بالا باید با احتیاط زیادی مصرف شود.

باز هم باید تاکید کنیم که کاهش وزن تنها با مصرف یک چای یا ماده غذایی خاص امکانپذیر نیست؛ بلکه باید سبک زندگی سالم، ورزش، محدود کردن کالری را در برنامه زندگی خود قرار دهید.

منابع:

  1. Naghma Khan, Tea and Health: Studies in Humans.
  2.  Simeng Zhang, Subacute Ingestion of Caffeine and Oolong Tea Increases Fat Oxidation without Affecting Energy Expenditure and Sleep Architecture: A Randomized, Placebo-Controlled, Double-Blinded Cross-Over Trial.
اشتراک‌گذاری

بنتو تلاش می‌کند تا آگاهی‌های لازم در خصوص تغذیه و رژیم‌های غذایی را برای مخاطبان خود ایجاد کند. این تیم با بهره‌گیری از منابع پزشکی و تحقیقات روز دنیا تلاش می‌کند تا به ارتقا دانش و سلامت افراد کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − دوازده =